2022-10-24

Afiliacja internetowa, czyli jak promować biznes online?

Istnieje całkiem sporo sposobów na to, by promować przedsięwzięcia biznesowe w przestrzeni wirtualnej. Jedne rozwiązania są płatne, inne darmowe. W niektórych trzeba wykazać się sporą cierpliwością i pracowitością, w innych nawiązać dobre kontakty, by osiągnąć sukces. Wiele korzyści w budowaniu wizerunku i zwiększeniu sprzedaży online przynosi choćby afiliacja internetowa.

Na czym polega to narzędzie i gdzie szukać ciekawych programów afiliacyjnych, by zacząć zarabiać? O tym napiszemy poniżej.

Afiliacja internetowa – co to takiego?

Afiliacja, nazywana także programami partnerskimi, to rozwiązanie chętnie wykorzystywane w przestrzeni wirtualnej. Na czym polega? W dużym uproszczeniu oznacza umowę biznesową i strategię marketingową, w której stronami są reklamodawca, czyli firma sprzedająca usługi lub towary, oraz wydawca, czyli osoba posiadająca stronę internetową, gdzie można promować wcześniej wspomniane produkty w formie reklam z linkiem afiliacyjnym, prowadzącym wprost na stronę sprzedawcy.

W zależności od warunków, zawartych w umowie afiliacyjnej, wydawca może otrzymywać prowizję płatną za realizację różnych celów. Do najpopularniejszych modeli zalicza się:

  • pay per sale (płatność za sprzedaż konkretnego produktu),
  • pay per lead (płatność za pozyskanie leada, np. wypełnienie formularza kontaktowego).

Nieco rzadziej spotyka się model pay per click, w którym wynagradza się osobę reklamującą usługi lub towary za same kliknięcia w link afiliacyjny.

Afiliacja internetowa – kto na niej zarabia?

W modelu afiliacyjnym zarabiają obie strony, które podpisują umowę, zwłaszcza w przypadku rozliczenia za sprzedaż. Reklamodawca bowiem zyskuje nowego klienta, który nabywa jego towary, a z kolei wydawca, za skuteczne zareklamowanie produktów swoim odbiorcom, otrzymuje prowizję.

Równocześnie odbiorca, czyli klient, który nabywa towary, w wielu programach afiliacyjnych może liczyć na atrakcyjne ceny, niższe niż przy sprzedaży regularnej, więc też sporo na tym zyskuje.

Gdzie szukać programów partnerskich, czyli afiliacja internetowa w praktyce

Dostępność programów partnerskich jest obecnie naprawdę spora. Na takie rozwiązanie decyduje się wiele firm, które na swoich stronach internetowych wprowadzają możliwość rejestracji dla wydawców, którzy chcieliby z nimi nawiązać współpracę. Oznacza to jednak poszukiwanie korzystnych programów afiliacyjnych na własną rękę w gąszczu rozmaitych stron i ofert.

Istnieje też inne rozwiązanie. Dla właścicieli stron i blogów, którzy nie są zdecydowani na działanie z konkretnym reklamodawcą, ciekawą opcją może się okazać przyłączenie do sieci afiliacyjnych. Co to takiego? To przestrzeń łącząca sprzedawców produktów z wydawcami. W ramach jednej platformy można znaleźć rozmaite kampanie afiliacyjne od wielu reklamodawców. Bez trudu da się przystąpić do kilku programów i czerpać z tego wymierne korzyści. W efekcie, sieci afiliacyjne ułatwiają kontakt obu stronom i zwiększają szansę na zbudowanie skutecznej współpracy, przynoszącej obopólne korzyści.

Afiliacja internetowa od Przedsiębiorcy.org – nowoczesny program partnerski

Afiliacja sprawdza się w bardzo wielu dziedzinach. Chętnie korzystają z niej podmioty z dziedziny sportu, urody lub mody. To naprawdę świetna opcja dla szeroko pojętego e-commerce i branż z nim powiązanych. Dobrym przykładem takiego wartościowego programu partnerskiego jest rozwiązanie od Przedsiębiorcy.org.

W tym przypadku wydawca ma za zadanie zareklamować usługi firmy – budowanie sklepów internetowych, kursów biznesowych i szkoleń. Jeśli jego odbiorcy klikną w link afiliacyjny i dokonają zakupu, otrzymuje od Przedsiębiorcy.org aż 30% prowizji, liczonej od wartości zamówienia. Dodatkowo, każde kolejne zakupy tego klienta w przyszłości również będą oznaczały prowizję o takiej samej wysokości dla wydawcy.

Chcesz dowiedzieć się więcej i lepiej poznać możliwości, jakie daje nowoczesna afiliacja internetowa od Przedsiębiorcy.org? Już dziś wejdź na stronę i zarejestruj się w programie, by rozwijać się w sieci oraz zyskać solidny dochód pasywny.

Blog

Pozostałe artykuły.

Makijaż ślubny – porady, wskazówki, ceny

Makijaż ślubny – porady, wskazówki, ceny

W dniu ślubu każda panna młoda chce wyglądać nieskazitelnie. Olbrzymią rolę odgrywa idealny makijaż ślubny, który nie tylko podkreśli urodę bohaterki tego dnia, ale również sprawi, że będzie ona...

Fryzura na wesele – modne uczesania

Fryzura na wesele – modne uczesania

Sezon weselny w pełni. Gdy już znajdzie się idealny prezent dla pary młodej, warto pomyśleć o pozostałych przygotowaniach. W końcu gość powinien również pięknie się prezentować. Podstawą jest...

0 komentarzy

Wyślij komentarz