Niezwykle użyteczne narzędzie, jakim jest Google Tag Manager ułatwia pracę ze wszystkimi skryptami i kodami śledzenia, które zamieszczone są w witrynie i umożliwiają dokładne monitorowanie zachowania użytkowników. Dzięki GTM można samodzielnie dokonywać edycji istniejących kodów oraz dodawać nowe skrypty, bez konieczności korzystania z usług zewnętrznych. Poprzez opcję debugowania otrzymujemy możliwość testowania poprawności zaimplementowanego nowego tagu lub reguły. I co jeszcze istotne – wprowadzane modyfikacje są całkowicie odwracalne przy zastosowaniu funkcji tworzenia wielu wersji kontenerów z tagami.
Korzystając z Google Tag Manager można dodawać na stronę dodatkowe kody bez konieczności zamiany kodu źródłowego strony. Taka operacja skraca proces decyzyjny oraz przyspiesza wdrożenie, ponieważ w czynność wprowadzania kodów nie trzeba angażować webmastera czy programisty. Wszystkie kody marketingowe można indywidualnie wprowadzać bezpośrednio z panelu Tag Managera.
Jakie korzyści w szerszym ujęciu zapewnia GTM? Na pewno jest to wspomniana rezygnacja z włączania administratora w proces ingerencji w kod źródłowy. Zwykle nawet najmniejsze zmiany w kodach na stronie wymagały ich wprowadzania przez programistę. Obecnie Google Tag Manager pozwala na zarządzenie wszystkimi kodami umieszczonymi na stronie poprzez przyjazny interface. Aby uruchomić takie działanie, wystarczy na stronie wdrożyć dwa kody Tag Managera i ustawić Tagi w odpowiedni sposób.

Wspomnijmy jeszcze o innych wyraźnych zaletach, które zapewnia Google Tag Manager.
– Szybkie działanie strony
Dodatkowy skrypt na stronie spowalnia ją (a skryptów może być naprawdę dużo). Natomiast Google Tag Manager ładuje tylko te tagi, które są potrzebne i czyni to w taki sposób, że szybciej wczytujące się tagi nie muszą czekać na wolniejsze.
– Szybkość reagowania
Każda potrzeba poprawienia funkcjonalności strony wymaga szybkiego działania. Dzięki GTM możliwe jest wdrożenie nowych tagów w ciągu kilku minut. Obecnie nie ma konieczności czekania na comiesięczne aktualizacje kodu. Menedżer Tagów zapewnia pełną kontrolą nad działaniami marketingowymi na stronie.
– Zmniejszenie ryzyka błędów
Poprzez użycie GTM zwiększa się pewność, że skrypty pojawią się na określonych stronach bez pominięcia stron spełniających reguły.
– Ustalanie warunków
Dzięki Google Tag Manager można precyzyjnie określić warunki uruchamiania skryptów na poszczególnych podstronach. Jeśli pożądane jest, aby jakaś pozycja wyświetlała się tylko na wytypowanych stronach, tak się stanie.
– Wdrażanie nowych narzędzi
Kolejną zaletą jest łatwy sposób wdrażania kodów dodatkowych narzędzi. Jednocześnie Google Tag Manager pozwala na sprawdzenie, jakie efekty takie działanie przyniesie. Przed opublikowaniem różnych zmian GTM pozwala na przetestowania ich w trybie podglądu.
– Mierzenie istotnych zachowań
Poprzez odpowiednie skonfigurowanie Google Tag Managera możliwe jest ustawienie śledzenia określonych zdarzeń na stronie.
0 komentarzy