2022-11-08

Fryzura na wesele – modne uczesania

Sezon weselny w pełni. Gdy już znajdzie się idealny prezent dla pary młodej, warto pomyśleć o pozostałych przygotowaniach. W końcu gość powinien również pięknie się prezentować. Podstawą jest oczywiście odpowiednio dobrany strój. Oprócz tego, warto zadbać też o to, by fryzura na wesele była stylowa, a przy tym naprawdę wygodna.

Jakie uczesania w obecnym sezonie sprawdzają się najlepiej? Jakie są trendy ślubne w przypadku fryzur dla gości? Kilka pomysłów i inspiracji podamy poniżej.

Fryzura na wesele – podstawowa pielęgnacja włosów

Goście weselni powinni być ubrani elegancko, w sposób w pełni dopasowany do okazji oraz charakteru wesela. Inaczej bowiem przygotowuje się do uroczystości w nurcie tradycyjnym niż do kameralnego wesela na plaży w stylu boho. Wymaga to również dopasowania odpowiedniej fryzury na wesele.

Zanim zacznie się sprawdzać aktualne trendy fryzjerskie, warto zacząć od właściwego przygotowania włosów. Największą ozdobą są bowiem naturalnie zdrowe i lśniące włosy. Powinno się zatem zadbać o nie przy pomocy odpowiednich kosmetyków lub ewentualnie zabiegów kosmetycznych, jeszcze przed dniem uroczystości. Pozwoli to pięknie się zaprezentować oraz zatroszczyć się o zdrowie włosów, które odwdzięczą się pięknym wyglądem.

Fryzura na wesele – jaka powinna być?

Fryzura gościa weselnego powinna być elegancka a zarazem skromna. W końcu to dzień dla panny młodej, która ma błyszczeć i przykuwać wszystkie spojrzenia. Trzeba zatem o tym pamiętać, by nie wybrać zbyt ekstrawaganckiego lub odważnego upięcia. Może to bowiem zostać źle odebrane.

Gdy rozważa się różne fryzury ślubne, wpisujące się w aktualne trendy, należy zastanowić się nad znalezieniem rozwiązania w pełni dopasowanego do kształtu twarzy, karnacji i upodobań. Najlepiej zatem podjąć decyzję nieco wcześniej, niekoniecznie dzień przed wyjściem. Dotyczy to zarówno cięcia, zmiany koloru, jak i samego upięcia. Da to pewność, że fryzura odpowiednio się układa, a nosząca ją osoba czuje się w niej naprawdę dobrze.

Nie zapominajmy o tym, że fryzura na wesele musi być dobrana do konkretnego stroju. Do zwiewnych sukienek idealnie sprawdzają się lekkie, luźne podpięcia i koki. Przy bardziej eleganckich strojach, warto rozważyć gładsze uczesania.

Ponadto, fryzura ślubna ma być dopasowana do konkretnej pory roku. Podczas wakacyjnych upałów, lepiej sprawdzają się upięcia, w których czujemy się komfortowo przez całą wielogodzinną uroczystość.

Fryzura na wesele – najpopularniejsze trendy

Obecnie współistnieje wiele trendów ślubnych, co także pozwala na wykorzystanie mocno zróżnicowanych upięć weselnych. Pojawiają się dwa główne nurty:

  • swobodny i luźny (style naturalne i boho),
  • eleganckie (wesela tradycyjne i glamour).

W pierwszym przypadku wiele pań decyduje się na niezmiernie modne niskie kucyki lub swobodne koki w stylu francuskim. Wyglądają dziewczęco i świetnie sprawdzają się nawet na długich imprezach. Innym rozwiązaniem są luźne upięcia, wykorzystujące loki i fale oraz warkocze.

Dla zwolenniczek klasyki dobrą opcją może się okazać standardowy, gładki, wysoko upięty kok, który dodaje elegancji każdej kreacji i nigdy nie wychodzi z mody.

Co zrobić, by fryzura na wesele była jeszcze piękniejsza – dodatki i ozdoby do włosów

Jeśli pragnie się dodać weselnej fryzurze nieco charakteru, warto rozważyć wykorzystanie ozdób i stylowych dodatków, współgrających z całą kreacją. Do dyspozycji są:

  • opaski (w tym modele biżuteryjne),
  • fascynatory,
  • kwiaty.

Pełnią równocześnie dwie funkcje. Z jednej strony pomagają utrzymać upięcie w odpowiedniej formie. Z drugiej, stają się piękną, nietuzinkową ozdobą. Kiedy zdecydować się na tego typu produkty? Warto po nie sięgnąć, jeśli pragnie się nieco przyozdobić fryzurę, dodać jej indywidualnego charakteru oraz wpisać się w konkretną konwencję ślubu (np. uroczystości retro, boho, glamour). Zawsze jednak pamiętajmy, by jako gość zachować stosowny umiar. To gwarancja pięknych wspomnień dla pary młodej, a dla gości – naprawdę dobrej zabawy do białego rana.

Blog

Pozostałe artykuły.

Makijaż ślubny – porady, wskazówki, ceny

Makijaż ślubny – porady, wskazówki, ceny

W dniu ślubu każda panna młoda chce wyglądać nieskazitelnie. Olbrzymią rolę odgrywa idealny makijaż ślubny, który nie tylko podkreśli urodę bohaterki tego dnia, ale również sprawi, że będzie ona...

Fryzura na wesele – modne uczesania

Fryzura na wesele – modne uczesania

Sezon weselny w pełni. Gdy już znajdzie się idealny prezent dla pary młodej, warto pomyśleć o pozostałych przygotowaniach. W końcu gość powinien również pięknie się prezentować. Podstawą jest...

0 komentarzy

Wyślij komentarz