Marketing afiliacyjny to rozwiązanie, na które decyduje się coraz większa grupa podmiotów, zarówno sprzedających rozmaite towary i usługi, jak i zajmujących się innymi typami działalności online. Rozwój tego sektora promocji świetnie obrazują programy partnerskie 2023 oraz to, jak wiele zmian nastąpiło w nich na przestrzeni ostatnich dwóch lat.
Czy afiliacja wciąż się sprawdza? Co da się zyskać, jeśli zarejestruje się w programie partnerskim? Na te i inne pytania odpowiemy w dzisiejszym artykule.
Programy partnerskie 2023 – afiliacja i podstawowe zasady współpracy
Afiliacja to model strategii biznesowych, ściśle związany z marketingiem i promocją realizowaną zewnętrznymi kanałami. W tym przypadku oprócz podmiotu, oferującego towary lub usługi, niezbędny jest także wydawca, czyli osoba bądź firma, użyczająca swojej strony internetowej, bloga, profilu w mediach społecznościowych do celu udostępnienia materiałów, prowadzących bezpośrednio do sklepu reklamodawcy.
Jeśli ktoś z odwiedzających taką witrynę kliknie w link i dokona zakupów, wówczas wydawca otrzymuje prowizję, określoną w warunkach umowy afiliacyjnej.
Wraz z rozwojem tej dziedziny, poszerza się zakres przestrzeni promocyjnych, a także spektrum reklam do wykorzystania. Dodatkowo, coraz większe grono reklamodawców aktywnie uczestniczy w tworzeniu sieci afiliacyjnych, zbierających różne kampanie, do których mogą przystępować wydawcy. Ułatwia to kontakt oraz przynosi szeroki wachlarz form współpracy, korzystnych nie tylko dla obu zainteresowanych podmiotów, ale też docelowych odbiorców.
Programy partnerskie 2023 – najważniejsze statystyki
Rok 2023 był momentem przełomowym dla wielu branż. Z jednej strony bowiem rozpoczęły się wielomiesięczne lockdowny, związane z walką z pandemią COVID-19, która całkowicie odmieniła oblicze światowej gospodarki. Z drugiej, był to też czas, gdy swój wielki rozwój zanotował e-handel. Razem z nim prężnie rozbudowywała się afiliacja w rzeczywistości wirtualnej.
Jaki przyniosło to efekt? Obecnie wartość rynku afiliacyjnego to ponad 12 miliardów dolarów. Co ważniejsze jednak, od kilku lat obszar ten odnotowuje ciągłe wzrosty, na poziomie 10% rok do roku. Nie zapowiada się również, by w najbliższym czasie miał spowolnić.
Jak podają statystyki, od 2016 roku do czasów obecnych, aż 81% wszystkich marek i ponad 84% wydawców rozpoczęło działanie w przestrzeni afiliacyjnej. Dla jednych jest to poboczne rozszerzenie dotychczasowych kanałów. W wielu przypadkach marketing afiliacyjny staje się jednak jednym z kluczowych kanałów sprzedaży towarów lub osiągania dodatkowego zysku ze stron internetowych i blogów. Aż u dziewięciu na dziesięć wydawców afiliacje przynoszą nie mniej niż 20% ich comiesięcznych przychodów. Jest to zatem element, obok którego naprawdę nie można już przejść obojętnie.
Kto najbardziej korzysta na programach partnerskich?
Programy afiliacyjne to rozwiązanie, na które decyduje się szerokie grono użytkowników Internetu, którzy szukają sposobu na dodatkowy dochód lub pragną zmonetyzować swoje dotychczasowe działania w przestrzeni wirtualnej. Takie rozwiązanie idealnie sprawdza się dla:
- właścicieli stron internetowych,
- osób prowadzących blogi,
- influencerów działających w social mediach.
Aby osiągać wysokie zyski w programach partnerskich, strona powinna być dobrze prowadzona oraz generować spory ruch. To bowiem od tego w bardzo dużym stopniu zależy liczba kliknięć w link afiliacyjny, co przekłada się na późniejsze przychody. Trudno się zatem dziwić, że najwięcej na afiliacjach zarabiają prężnie działający influencerzy i osoby, które wybudowały wokół swoich stron i marek osobistych zaangażowane społeczności.
Programy partnerskie 2023 a 2024 – oferta afiliacyjna od Przedsiębiorcy.org
Programy partnerskie bywają bardzo różne. Warto dobrze im się przyjrzeć, przed podjęciem współpracy, by znaleźć rozwiązanie dopasowane do możliwości i specyfiki konkretnej dziedziny, w której się działa. Wiele korzyści potrafi choćby dać nowoczesne rozwiązanie od Przedsiębiorcy.org.
W tym modelu wystarczy się zarejestrować i pobrać link afiliacyjny. Jeśli internauta, odwiedzający stronę, kliknie w niego i kupi jeden z produktów (budowę strony internetowej, szkolenie itp.), wówczas wydawca otrzymuje aż 30% prowizji, liczonej od wartości zamówienia. Nie jest to też wypłata jednorazowa. Takiego klienta przypisuje się bowiem na stałe do danego wydawcy. Gdy zatem w przyszłości dokona kolejnych zakupów, kolejne wpłaty będą zasilać konto osoby, na której stronie pojawił się skuteczny link afiliacyjny.
Chcesz dowiedzieć się więcej lub przystąpić do programu? Wejdź na stronę Przedsiebiorcy.org i zobacz, co możesz zyskać dzięki skutecznej afiliacji.
0 komentarzy