Szkolenie Social Media w 2023 – formy, zakres, korzyści i wady szkolenia

Chcesz dowiedzieć się, w jakiej formie najlepiej odbyć szkolenie social media? A może od kogo się uczyć i jakie mogą być wady szkoleń dotyczących mediów społecznościowych? Tutaj znajdziesz odpowiedzi! 

Dla najwytrwalszych czytelników przygotowaliśmy bonusy o wartości ponad 500 zł, dlatego warto zostać z nami!

Kiedy warto udać się na szkolenie social media?

Media społecznościowe stanowią jedną z najszerzej stosowanych funkcjonalności internetu. Obecnie na Facebooku, Instagramie, TikToku czy LinkedIn znajduje się masa użytkowników liczona w miliardach i nie zapowiada się na to, aby straciły one na zainteresowaniu. Dlatego też, jeśli chcesz promować swoją markę osobistą lub firmę, szkolenie social media na pewno Ci się przypada!

Szkolenie social media to rozwiązanie idealne dla każdego, kto chce poszerzać swoje horyzonty i zrozumieć jak działają algorytmy na poszczególnych platformach oraz zrozumieć jakie działania przynoszą korzyści. 

Dla kogo takie szkolenie będzie idealne?

 • dla studentów chcących rozszerzyć swoje CV
 • dla osób chcących zdobyć nowe umiejętności i kompetencje
 • dla pracowników chcących związanych z social mediami, którzy chcą zaktualizować swoją wiedzę o nowości
 • dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które chcą zadbać o widoczność marki w mediach społecznościowych bez konieczności zatrudniania pracownika czy agencji
 • dla zainteresowanych tematem

Szukasz nowej ścieżki? Wiesz, że social media to skuteczny sposób na dotarcie do wartościowego klienta? Podszkolenie się z zakresu profesjonalnej obsługi mediów społecznościowych może być strzałem w dziesiątkę!

Czy warto korzystać ze szkoleń? Może lepiej zatrudnić specjalistę?

Często ceny pełnych wiedzy i rzetelnych szkoleń potrafią zniechęcić do ich zakupu, jednak zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego szkolenia tyle kosztują? Na cenę szkolenia składają się nie tylko godziny jego trwania, ale także:

 • czas przygotowań – analiza rynku, aktualizacja szkolenia, analiza klienta oraz konkurencji
 • czas oraz koszty dojazdów
 • kontakt z klientami – ustalanie szczegółów spotkania, agendy, warunków, terminów, formy, płatności

W jakiej formie odbyć szkolenie Social Media?

Obecnie na rynku istnieją 3 możliwości przeprowadzania szkoleń: szkolenia stacjonarne, szkolenia online i szkolenia hybrydowe. Czym się różnią? Jeśli chodzi o merytorykę to zazwyczaj niczym – sposób przeprowadzenia szkolenia to wybór, który możesz dostosować do swoich potrzeb.

Nie masz czasu, który możesz poświęcić na dojazd na szkolenie stacjonarne? Wybierz szkolenie online.

Chcesz nauczyć się obsługi social media face to face? Szkolenie stacjonarne będzie idealne!

A może chcesz nauczyć się podstaw poprzez szkolenie wideo, a później rozwiać wątpliwości na szkoleniu na żywo? W tym wypadku idealnie sprawdzi się szkolenie hybrydowe. 


Szkolenia często mogą być dofinansowane z różnego rodzaju programów, więc jeśli szukasz opcji, która pozwoli Twojej firmie poszerzyć umiejętności pracowników – skontaktuj się z nami, a my podpowiemy, jak zdobyć szkolenie social media przystępne cenowo! Mówiąc o rodzajach dostępnych na rynku szkoleń, nie sposób nie wspomnieć o zaletach poszczególnych rozwiązań.

Szkolenie stacjonarne – korzyści:

 • kontakt face to face z prowadzącym
 • możliwość zadawania pytań i uzyskania natychmiastowej odpowiedzi
 • możliwość zdobywania wiedzy w aktywny sposób
 • integracja zespołu

Szkolenie online – korzyści:

 • elastyczność w przyswajaniu materiału
 • brak konieczności dojazdu na szkolenie
 • dostępność z dowolnego miejsca
 • możliwość wrócenia do przyswojonego materiału oraz powtórka znanych już treści

Jeśli chcesz mieć dostęp do swojej wiedzy z każdego dowolnego miejsca i w każdej dowolnej chwili to wybierz kurs Social Media VOD na platformie edutree.pl, gdzie na bieżąco aktualizujemy informacje o nowe funkcjonalności całkowicie za darmo

Jakie korzyści przyniesie Ci szkolenie social media?

Szkolenie social media może obejmować różny zakres materiału, dlatego pozwól, że opowiemy Ci na przykładzie tego oferowanego przez nas. Ze szkolenia social media organizowanym w dowolnej formie dowiesz się:

 • jak działają reklamy na poszczególnych mediach społecznościowych oraz czy warto z nich korzystać
 • jak budować widoczność marki osobistej w social mediach
 • jakie działania są obecnie najskuteczniejsze i dlaczego
 • czy prowadzenie profilu na LinkedIn to coś, czym powinieneś się zainteresować
 • jak tworzyć listy mailingowe i po co to robić?
 • jak Google Trends może pomóc ci w tworzeniu contentu dla odbiorców
 • które medium społecznościowe będzie odpowiednie dla Twojej marki i jakie materiały tam publikować

Tylko tyle? Korzyści jest więcej! 

W skład szkolenia social media VOD wchodzi 7 kursów!

 1. Szkolenie z Facebooka, które  pokaże Ci jak skutecznie działać na tej platformie. Dowiesz się, jak założyć fanpage, grupę, wydarzenie oraz jak wykorzystywać te narzędzia do budowania widoczności, zasięgu i sprzedaży.
 2. Na szkoleniu z Instagrama dowiesz się jak zwiększać zasięgi oraz rozpoznawalność korzystając ze stories, reelsów oraz transmisji na żywo. Poznasz także proste sposoby na aktywizację swojej społeczności.
 3. Szkolenie LinkedIn to sposób na zrozumienie, na czym polega to medium oraz jak sukcesywnie pozyskiwać kontakty.
 4. Szkolenie z reklamy na YouTube pomoże dotrzeć Twoim filmom do tysięcy odbiorców. Poznasz tutaj sposoby prowadzenia kampanii reklamowych na YouTube. 
 5. Ponadto nauczysz się korzystać z darmowego, internetowego programu graficznego, jakim jest Canva.
 6. W pakiecie social media otrzymasz dostęp do modułów poświęconych kampaniom reklamowym na Facebooku, Instagramie oraz LinkedIn. To jedyne szkolenie, które tak szeroko i dokładnie pokazuje krok po kroku jak prowadzić kampanie reklamowe w social media.
 7. Ostatnim elementem układanki jest kurs e-mail marketingu oraz obsługi systemu MailerLite.  Skuteczny e-mail marketing to doskonałe narzędzie do prowadzenia kampanii sprzedażowych czy wizerunkowych, dlatego warto wiedzieć jakie możliwości oferuje. 

Czego się nauczysz przystępując do szkolenia Social Media?

 • Dowiesz się, jak efektywnie wykorzystywać media społecznościowe do realizacji celów prywatnych oraz biznesowych
 • Poznasz narzędzia przydatne do tworzenia contentu
 • Nauczysz się tworzyć pozytywny wizerunek marki oraz przygotowywać skuteczne treści dla swoich odbiorców. 

Jakie wady ma szkolenie social media?

Przed przystąpieniem do szkolenia często rozważamy nie tylko jego zalety, ale także możliwe wady. Jedną z nich jest fakt, że algorytmy w social mediach nieustannie się zmieniają, aby jak najlepiej dopasować się od profilu użytkownika, dlatego to, co zawiera się w kursie w dniu zakupu, może być nieaktualne już za kilka dni czy tygodni. Na szczęście wielu twórców oferuje darmowe aktualizacje swoim kursantom, dzięki czemu mają oni zawsze dostęp do rzetelnej wiedzy – trzeba jednak pamiętać, aby przed zakupem zweryfikować informacje o darmowym dostępie do aktualizowanych wersji. 

Inną wadą są także stałe zmiany interfejsu systemów reklamowych, przez co kursy sprzed roku będą totalnie nieaktualne w porównaniu do dzisiejszych reali. 

Przed wyborem kursu warto zatem sprawdzić:

 • datę jego wydania
 • czy kurs obejmuje darmową aktualizację wiedzy
 • jaki materiał dokładnie obejmuje
 • jakie wymagania sprzętowe trzeba spełniać

W ostatnim przypadku zazwyczaj wystarczy posiadać dostęp do internetu, czasem jednak w zależności od rodzaju kursu prowadzący mogą wymagać posiadania smartfona, który jest jednym z nowszych modeli na rynku (np. na kursie dotyczącym tworzenia wideo dla rolek Instagram czy TikToka), ponieważ jak wszyscy wiemy, materiały umieszczane w sieci, powinny być nie tylko wartościowe, ale także wysokiej jakości. To pomoże przyciągnąć sporą ilość nowych obserwujących. 

Certyfikacja po szkoleniu social media

Część z dostępnych na rynku szkoleń social media posiada certyfikaty kompetencji, które można śmiało umieścić w swoim CV czy na profilu LinkedIn. Warto więc wybierać szkolenia, które dają taką możliwość, ponieważ jest to nieoceniona wartość na rynku pracy, ale także dla samego siebie. Często zdobywane kompetencje podwyższają naszą pewność siebie i stajemy się bardziej atrakcyjni we własnych oczach, jak i dla potencjalnych pracodawców. 

Od kogo uczyć się social media? 

Na rynku polskim oraz światowym istnieje naprawdę wiele kursów dotyczących obsługi oraz budowania marki w mediach społecznościowych. Duża część z tych szkoleń jest darmowa, a część także płatna. Na jakie szkolenie się zdecydować i dlaczego?

Zacznijmy od szkoleń bezpłatnych. Często platformy oferują bezpłatne przeszkolenie użytkownika z działalności strony. I tak możemy wspomnieć o YouTube Creators, które pozwala zrozumieć jak budować społeczność na tej stronie streamingowej oraz jak zarabiać poprzez dodawanie wideo. Główne moduły tematyczne znajdziesz na zdjęciu poniżej:

Jednak YouTube to nie jedyne medium społecznościowe edukujące swoją społeczność. Meta (a dawniej Facebook) także wprowadziła taką opcję i tak dostępna jest platforma Blueprint, która oferuje bezpłatne kursy szkoleniowe. Z tej platformy możesz dowiedzieć się między innymi jak:

 • przygotować się do wprowadzenia firmy do internetu
 • zacząć budować swoją widoczność w internecie
 • przyciągać odbiorców oraz jak budować relacje
 • budować strategię oraz jak ją optymalizować i udoskonalać
 • sprzedawać produkty online oraz jak monetyzować treści
 • zwiększać skuteczność reklam w menedżerze reklam.

Aby wykonać poszczególne moduły, nie musisz logować się ani rejestrować konta, także dostęp do szkolenia jest szybki i łatwy. 

Trzecią popularna opcja to LinkedIn Learning, gdzie pierwszy miesiąc użytkowania mamy całkowicie za darmo, aby wystarczająco przetestować aplikacje. Znajdziesz tutaj mnóstwo intrygujących propozycji pozwalających na poszerzenie wiedzy z zakresu social media i marketingu internetowego, ale nie tylko! Możesz pouczyć się także zarządzania czasem, tajników SEO, czy obsługi Photoshopa. LinkedIn Learning daje naprawdę wiele możliwości, które śmiało można przetestować w okresie próbnym!

Problemem w powyższych rozwiązaniach to fakt, że nauka przez systemy autoryzowane (np. Facebook Blueprint) jest niesamowicie czasochłonna i jest tam mnóstwo niepotrzebnej wiedzy, przez którą i tak trzeba przebrnąć, aby system załapał, że zaliczyliśmy dany moduł.

Inną alternatywą mogą być płatne kursy dostępne w internecie – jest ich masa, więc wybór konkretnego szkolenia może być problematyczny. Jeśli chcesz wiedzieć, jak wykorzystywać pozyskaną wiedzę warto zdecydować się na szkolenia prowadzone przez praktyków. Kursy od praktyków mają bowiem wiedzę, która przydaje się w danym zakresie bez zbędnego lania wody oraz tłumaczenia rzeczy podstawowych na około. Te szkolenia charakteryzują się zasadą “maksimum wartości, minimum treści”. 


Które rozwiązanie zatem wybrać?

Jeśli masz czas oraz samozaparcie w dążeniu do realizacji celów, postaw na szkolenia od Google czy Facebooka. Dzięki temu zrozumiesz podstawy oraz niektóre specjalistyczne zagadnienia całkowicie za darmo, w wybranym przez siebie czasie. Jeśli jednak masz mało czasu lub cenisz sobie konkrety, lepiej będzie postawić na kurs u praktyków, którzy przerobili tysiące kampanii oraz na bieżąco aktualizują wiedzę. Pomogą Ci oni w przyswojeniu wiedzy od podstaw do eksperta oraz przekażą Ci praktyczne rozwiązania i pomysły na wdrożenie działań do strategii marki w Social Mediach. 

Szkolenie Social Media – podsumowanie i rekomendacje

Jeśli w skrócie mielibyśmy podsumować to, o czym warto pamiętać, decydując się na szkolenie social media, to to, że kurs jest:

 • idealną opcją dla każdego, kto chce odświeżyć swoją wiedzę lub poszerzyć swoje kompetencje, 
 • świetnym sposobem na pozyskanie niezbędnych informacji związanych z prowadzeniem profili swojej firmy w social mediach, 
 • rozwiązaniem, które podwyższy Twoją wartość rynkową,
 • pełen wartościowej wiedzy, ale warto zapoznać się z faktem czy aktualizacja materiałów zawarta jest w cenie kursu,
 • dostosowany do Twoich potrzeb, ponieważ możesz zdecydować się na szkolenie online, stacjonarne bądź hybrydowe. Możesz także zamówić indywidualne szkolenie dla Twojej firmy. 🙂

Na dedykowanych szkoleniach możemy dostosować materiał do potrzeb Twojej działalności, i tak jeśli np. prowadzisz działalność budowlaną nastawioną na pozyskiwanie kontaktów biznesowych możemy skupić się obsłudze kont LinkedIn, dzięki czemu Twoi pracownicy od marketingu nauczą się efektywnie pozyskiwać leady do współpracy. 

Spis treści

$

Twój tytuł

Blog

Pozostałe artykuły.

Makijaż ślubny – porady, wskazówki, ceny

Makijaż ślubny – porady, wskazówki, ceny

W dniu ślubu każda panna młoda chce wyglądać nieskazitelnie. Olbrzymią rolę odgrywa idealny makijaż ślubny, który nie tylko podkreśli urodę bohaterki tego dnia, ale również sprawi, że będzie ona...

Fryzura na wesele – modne uczesania

Fryzura na wesele – modne uczesania

Sezon weselny w pełni. Gdy już znajdzie się idealny prezent dla pary młodej, warto pomyśleć o pozostałych przygotowaniach. W końcu gość powinien również pięknie się prezentować. Podstawą jest...

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Share This