2022-10-24

Zarabianie na afiliacji – kto zyskuje najwięcej?

Programy partnerskie rozwijają się intensywnie, stając się jednym z ważnych elementów marketingowych dla nowoczesnych e-commerce. Z takiego rozwiązania korzysta coraz więcej firm, które widzą, że zarabianie na afiliacji po prostu się opłaca.

Kiedy warto zdecydować się na taką opcję i jakie korzyści potrafią przynieść takie strategie? O tym wszystkim napiszemy poniżej.

Zarabianie na afiliacji – czym jest program partnerski?

Jak działa afiliacja? To nic innego jak rodzaj umowy biznesowej, do funkcjonowania w rzeczywistości wirtualnej, zawieranej między dwoma podmiotami: reklamodawcą (oferującym towary lub usługi) oraz wydawcą, czyli właścicielem strony internetowej, profilu w mediach społecznościowych lub bloga.

Współpraca polega na promowaniu przez wydawcę produktów od reklamodawcy w ramach przestrzeni internetowej (content prezentowany jako bannery reklamowe na stronie, linki afiliacyjne w treściach na blogu lub newsletterze etc.). Jeśli jego odbiorcy klikną w link i zakupią dany produkt w sklepie reklamodawcy, osoba promująca otrzymuje od takiej sprzedaży umówioną wcześniej prowizję.

Jest to zatem układ korzystny dla firmy sprzedającej, która nie musi rozbudowywać swojego marketingu w tym kanale, gdyż promocją zajmuje się za niego wydawca. Z kolei właściciel dobrze prosperującej strony w ten sposób może zwiększyć swoje przychody i zbudować dodatkową poduszkę finansową, bez kreowania własnego biznesu online.

Zarabianie na afiliacji – najważniejsze statystyki

Obecnie wartość rynku marketingu afiliacyjnego na świecie to już ponad 12 miliardów dolarów. Korzystają z niego zarówno najwięksi gracze w przestrzeni wirtualnej przedsiębiorczości, jak i mniejsze, lokalne firmy, szukające dodatkowych kanałów sprzedażowych.

Wciąż branża nie powiedziała jednak ostatniego słowa. Mimo zawirowań ostatnich lat, konfliktów zbrojnych i lockdownów, wywołanych przez pandemię koronawirusa, programy partnerskie rozwijają się nadal ze stałą siłą, zwiększając się każdego roku o kolejne około 10%, jak podają badania opracowane przez firmę Forester Consulting.

Okazuje się bowiem, że obecnie aż 16% wszystkich zamówień w e-commerce pochodzi właśnie z afiliacji, co zrównuje ją z tak popularnymi rozwiązaniami, jak choćby e-mail marketing.

Promocję, wykorzystującą programy partnerskie, doceniają również specjaliści od reklamy. Aż 38% z nich uważa, że afiliacja stanowi najlepsze rozwiązanie do promowania i sprzedaży nowych towarów, pojawiających się na rynku (źródło: National Retail Federation). Z drugiej strony barykady aż 76% wydawców twierdzi, że zarabianie na afiliacji poprawia monetyzację ich pracy w przestrzeni wirtualnej (źródło: Viglink). Dzięki swoim partnerom zarabiają łatwiej i więcej.

Okazuje się zatem, że marketing afiliacyjny staje się obecnie jednym z kluczowych trendów, które warto wykorzystać do poszerzenia swoich kanałów sprzedażowych i generowania większych zysków, dla wszystkich zaangażowanych podmiotów.

Program partnerski Przedsiębiorcy.org a zarabianie na afiliacji

Programy partnerskie bywają mocno zróżnicowane. Dlatego każdy jest w stanie znaleźć rozwiązanie szyte na miarę swoich możliwości oraz potrzeb swoich odbiorców. Najlepiej bowiem przebiega zarabianie na afiliacji, jeśli reklamuje się produkty wysokiej jakości w zbliżonej tematycznie przestrzeni.

Dla osób, które zajmują się rozwojem lub e-commerce ciekawą opcja może się stać program od Przedsiębiorcy.org. W zamian za promowanie budowy stron internetowych, doradztwa biznesowego oraz kursów online, jeśli dojdzie do sprzedaży, otrzymuje się aż 30% prowizji (od pierwszych i kolejnych zakupów zrealizowanych na stronie przez klienta). To zatem niezmiernie prosta, wygodna opcja, by przekuć ruch na swojej stronie, blogu lub kanale w social mediach w realny strumień dochodu pasywnego, spływający na konto.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, jak program partnerski od Przedsiębiorcy.org, może poprawić stan Twojego portfela, wejdź na stronę i sprawdź, co musisz zrobić, by dołączyć do programu już dziś.

Blog

Pozostałe artykuły.

Makijaż ślubny – porady, wskazówki, ceny

Makijaż ślubny – porady, wskazówki, ceny

W dniu ślubu każda panna młoda chce wyglądać nieskazitelnie. Olbrzymią rolę odgrywa idealny makijaż ślubny, który nie tylko podkreśli urodę bohaterki tego dnia, ale również sprawi, że będzie ona...

Fryzura na wesele – modne uczesania

Fryzura na wesele – modne uczesania

Sezon weselny w pełni. Gdy już znajdzie się idealny prezent dla pary młodej, warto pomyśleć o pozostałych przygotowaniach. W końcu gość powinien również pięknie się prezentować. Podstawą jest...

0 komentarzy

Wyślij komentarz