2022-11-17

Co to jest CPL – Cost Per Lead

Pojęcie CPL (cost per lead) funkcjonuje w obszarze rozliczeń kampanii internetowych. Podstawowa odpowiedź na pytanie – CPL co to jest, będzie brzmieć, iż jest to efektywnościowy model rozliczania kampanii w sieci, w którym zleceniodawca płaci za pozyskanie danych kontaktowych odbiorców reklamy.

Znając wyjaśnienie kwestii – CPL co to jest, przyjrzyjmy się działaniu tego modelu rozliczania. Użytkownik serwisu klikając w reklamę zostaje przeniesiony do formularza zapisu na usługę lub do formularza rejestracji, czyli założenia konta w określonym serwisie internetowym. Tego rodzaju rozliczenie stosowane jest dość często w przypadku zakładania kont bądź lokat bankowych, zapisów na kursy językowe, rejestracji w grach sieciowych czy wypełnianiu formularzy konkursowych i promocyjnych. Dlatego każdy marketer, planujący pozyskiwanie leadów, powinien znać odpowiedź na pytanie co to jest CPL oraz rozumieć regułę jego funkcjonowania.

Takie dane gromadzone są poprzez wypełnienie formularza kontaktowego, rejestrację na stronie czy też zapisanie się do newslettera.

Po analizie pytania wymieńmy jeszcze zalety tego modelu rozliczeniowego dla zleceniodawcy.

– Efektywność kosztowa – płatność wyłącznie za efekt kampanii pozyskania leadów.

– Łatwość planowania budżetu marketingowego (wiemy z góry, ile kontaktów chcemy zdobyć i dążymy do wypełnienia tego planu).

– Dodatkowy efekt podniesienia świadomości marki poprzez wysoką częstotliwość reklam w sieci.

Blog

Pozostałe artykuły.

Makijaż ślubny – porady, wskazówki, ceny

Makijaż ślubny – porady, wskazówki, ceny

W dniu ślubu każda panna młoda chce wyglądać nieskazitelnie. Olbrzymią rolę odgrywa idealny makijaż ślubny, który nie tylko podkreśli urodę bohaterki tego dnia, ale również sprawi, że będzie ona...

Fryzura na wesele – modne uczesania

Fryzura na wesele – modne uczesania

Sezon weselny w pełni. Gdy już znajdzie się idealny prezent dla pary młodej, warto pomyśleć o pozostałych przygotowaniach. W końcu gość powinien również pięknie się prezentować. Podstawą jest...

0 komentarzy

Wyślij komentarz