2022-10-24

Darmowe strony internetowe – czy na pewno warto?

Twórcy internetowi oraz sprzedawcy często stają przed decyzją o założeniu strony internetowej. Jest to nie lada wyzwanie, ponieważ mamy wiele agencji oraz darmowych kreatorów, które pozwalają na stworzenie strony. Darmowe strony internetowe – czy warto z nich korzystać?

Darmowe strony internetowe – o czym warto wiedzieć?

Posiadanie własnego, niezależnego miejsca w sieci jest czymś, o czym wiele osób marzy. Najlepiej byłoby gdyby było to całkowicie za darmo. Istnieje wiele darmowych kreatorów stron, które mogą być warte uwagi. Jednak czy jest to dobre rozwiązanie w przypadku, gdy chcemy rozwijać swoją działalność w przyszłości? Nie bardzo. Darmowe strony internetowe mają pewne ograniczenia, których nie przeskoczysz.

Często kreator pozwala stworzyć jedynie stronę internetową, a wszelkie inne funkcjonalności są dodatkowo płatne. Słowo bezpłatne jest więc umowne i oznacza okres próbny lub wersję demo, do których i tak po pewnym czasie trzeba dopłacić.

Kiedy warto skorzystać z kreatorów stron?

Jest to dobra opcja dla osób, które chcą nauczyć się tworzenia oraz projektowania stron. W tym przypadku mogą zrobić to całkowicie za FREE.

Jak założyć darmową stronę internetową?

Istnieje wiele darmowych kreatorów stron. Najpopularniejsze z nich to:

Wystarczy, że założysz konto na jednej z nich, a dzięki temu odblokujesz dostęp do kilkudziesięciu szablonów, z których możesz skorzystać. Możesz też zacząć projektowanie od pustej strony i dać ponieść się fantazji! Polecamy Ci sprawdzić te narzędzia – nawet z czystej ciekawości.

Darmowe strony internetowe – czy na pewno warto?

Do plusów związanych z korzystaniem z darmowych stron internetowych zaliczymy zdecydowanie:

  • oszczędność pieniędzy
  • nie musisz posiadać umiejętności technicznych (nie musisz umieć w kodowanie)
  • oszczędność czasu – kreatory są zdecydowanie łatwiejsze niż kodowanie, a w dodatku możesz zbudować stronę bez udziału osób trzecich, więc czas realizacji znacznie się skraca

Minusem będzie:

  • ograniczenie możliwości związanych z funkcjonalnością strony
  • długie wczytywanie się strony (a im szybciej tym lepiej!)
  • ograniczenie techniczne
  • brak wsparcia ze strony supportu

Jeśli prowadzisz biznes, pamiętaj, że strona internetowa jest wizytówką Twojej firmy, dlatego ważne jest, aby wyglądała przejrzyście oraz bezpiecznie. W związku z tym warto zainwestować fundusze w agencję lub freelancera, którzy zadbają o wygląd oraz funkcjonalność witryny.

W przypadku gdy chcesz zbudować sobie doświadczenie w tworzeniu stron, skorzystanie z darmowych kreatorów jest super możliwością. Większość kreatorów stron jest do siebie bardzo podobna, więc umiejętności nabyte podczas zabawy z darmowymi kreatorami na pewno przydadzą CI się w przyszłości. 😉

Blog

Pozostałe artykuły.

Makijaż ślubny – porady, wskazówki, ceny

Makijaż ślubny – porady, wskazówki, ceny

W dniu ślubu każda panna młoda chce wyglądać nieskazitelnie. Olbrzymią rolę odgrywa idealny makijaż ślubny, który nie tylko podkreśli urodę bohaterki tego dnia, ale również sprawi, że będzie ona...

Fryzura na wesele – modne uczesania

Fryzura na wesele – modne uczesania

Sezon weselny w pełni. Gdy już znajdzie się idealny prezent dla pary młodej, warto pomyśleć o pozostałych przygotowaniach. W końcu gość powinien również pięknie się prezentować. Podstawą jest...

0 komentarzy

Wyślij komentarz